Pułapki w kartach kredytowych.

Obecnie coraz więcej ludzi korzysta z kart kredytowych. Jednak nie każdy wie, że używanie ich nieumiejętnie może sprowadzić na nas problemy, przede wszystkim natury finansowej.

W dzisiejszych czasach karty kredytowe są jednym z bardziej rozpowszechnionych sposobów płatności. Niestety, ale coraz częściej ludzie używający kart kredytowych mogą popaść w pułapkę kredytową. Może zacznijmy od początku. Kiedy otrzymujemy kartę, uzyskujemy informacje o oprocentowaniu oraz bez odsetkowym kredycie na transakcje bezgotówkowe. Pamiętajmy, że umiejętnie i rozsądnie korzystając z karty kredytowej, możemy dojść do sytuacji, że nie będziemy ponosić żadnych kosztów związanych z operacjami na tej karcie. Hmmm, ale co to znaczy umiejętnie i rozsądnie? Przede wszystkim, kupujmy produkty, tylko do takiej kwoty, którą jesteśmy w stanie zwrócić w całości na konto karty przy najbliższym rozliczeniu. Dobrze się mówi, jednak dużo osób korzystając z kart kredytowych, nie potrafi się opanować i w konsekwencji wydaje bardzo dużo z przyznanego limitu, lub nawet zdarza się jego przekroczenie. W takiej sytuacji bank wysyłając nam rozliczenie, informuje nas o konieczności wpłaty przynajmniej 5 %. Wielu pomyśli, co to jest takie marne 5 %. Jednak nie zapominajmy, że pozostałą część należności również będziemy musieli spłacić. Najprawdopodobniej będziemy wpłacać tylko te podstawowe kwoty, nie zbliżając się do całkowitej spłaty, ponieważ skuszeni możliwością ponownego skorzystania z karty wpadniemy w taką spiralę kredytową. Będziemy ponownie korzystać z dostępnego limitu i wpłacać podstawowe kwoty, natomiast nasze zadłużenie na karcie nie zacznie maleć. A co, jeżeli w takiej sytuacji jeszcze stracimy pracę, bądź nie będziemy dysponować pieniędzmi? Ano właśnie bank zdenerwowany naszym brakiem spłaty lub niewielkimi wpłatami, może nakazać nam spłatę całości.

Podsumowując, aby nie wpaść w tzw. spiralę kredytową, musimy rozważni korzystać z karty. Postarajmy się nie wydawać więcej, aniżeli jesteśmy w stanie oddać jednorazowo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s