Karta kredytowa czy kredyt?

Nie zawsze konieczne jest staranie się o kredyt gotówkowy. W wielu przypadkach znacznie wygodniejszym sposobem pozyskania kredytu gotówkowego jest skorzystanie z limitu w karcie kredytowej. Atutem takiego kredytu jest przede wszystkim możliwość uzyskania braku konieczności spłaty oprocentowania w przypadku spłacenia limitu kredytowego we wskazanym w umowie okresie. Z drugiej strony, gdy karta kredytowa nie zostanie spłacona we wskazanym okresie oprocentowanie, które trzeba będzie zapłacić w postaci odsetek, będzie bardzo wysokie i dużo wyższe od oprocentowania kredytu gotówkowego dostępnego na podstawie oddzielnej umowy. Tutaj znajdziecie tanie kredyty gotówkowe kalkulator kliknij ten link i sprawdź gdzie jest najniższa rata.

Karta kredytowa w pewnym okresie czasu była produktem babkowym, który można było bardzo łatwo uzyskać. Obecnie banki nie są tak chętne w oferowaniu kart kredytowych klientom, co występuje od czasu kryzysu finansowego na rynkach finansowych. Jednak karty kredytowe nadal są dostępne, choć uzyskanie dostępu do karty kredytowej i wysokiego limitu kredytowego wymaga posiadania dobrej zdolności kredytowej.

Limit w karcie kredytowej bywa często mylony z limitem w rachunku bieżącym przez klientów. różnica polega przede wszystkim na tym, że limit w rachunku bieżącym jest bezpośrednio związany z danym ROR. Natomiast karta kredytowa wymaga założenia dodatkowego i oddzielnego konta kredytowego. W ten sposób w odróżnieniu od limitu w rachunku bieżącym, limit na karcie kredytowej nie będzie spłacany automatycznie. Każdy posiadacz karty kredytowej musi indywidualnie pilnować terminów spłaty limitu w karcie kredytowej. Brak spłaty w terminie oznacza oczywiście konieczność zapłacenia wysokich odsetek od kapitału.

Atutem karty kredytowej jest to, że nie ma konieczności starania się o kredyt poprzez korzystanie z oddzielnej procedury. Klienci mają dostęp do kredytu w każdym momencie. Jednocześnie karty kredytowe znacznie ułatwiają realizowanie zakupów internetowych, biletów lotniczych. Podczas podróżowania w wielu krajach karty debetowe nie są obsługiwane a karty kredytowe można bez problemów wykorzystać. Oczywiście karta kredytowa choć jest wygodną formą dostępu do kredytu gotówkowego wymaga kontrolowania wydatków pochodzących z kredytu, gdyż bardzo łatwo jest wpaść w spiralę zadłużenia, szczególnie jeśli korzysta się z kilku różnych kredytów lub kilku kart kredytowych. Z tego powodu posiadając kartę kredytową ważne jest, by regularnie kontrolować limity zadłużenia oraz spłacać limity na karcie kredytowej w terminie. Wystawcy kart kredytowych pozwalają również na korzystanie z wielu upustów przy zakupach zarówno w sklepach, jak i na stacjach benzynowych, choćby ze zwrotu części poniesionych wydatków przy zakupach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s