Kredyt gotówkowy dla seniora

Jaka jest górna granica wieku przy udzielaniu kredytu? Kredyt gotówkowy dla seniora w dalszym ciągu jest w Polsce produktem trudno dostępnym. Dlaczego? Banki niechętnie ufają osobom starszym, które w nieprzewidzianej chwili mogą nie być w stanie spłacać kredytu dalej. Dlatego większość z nich opiera się na żyrantach, którzy dodatkowo pozwalają zabezpieczyć bankowy kredyt oraz wszelkie inne pozabankowe pożyczki. Zaufanie do starszych ludzi jest w tym kraju na poziomie zerowym. Bez problemu oczywiście skorzystają z pożyczek pozabankowych, których oprocentowanie jest nawet dziesięciokrotnie wyższe od tych dostępnych w placówkach bankowych. Okazuje się jednak, że niektóre banki wychodzą z inicjatywą do wspomnianego seniora, który często poszukuje kredytu nie na wycieczki, a na niezbędne leki, zabiegi, wyjazdy związane z polepszeniem zdrowia. Zobaczmy zatem co może senior, czyli emeryt, rencista. Osoby nie posiadające żadnych świadczeń z tytułu odbywanej pracy, niestety nie będą mogły skorzystać z tradycyjnego banku z racji braku odpowiednich środków pozwalających na spłacanie kredytu. Sprawdź gdzie znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy w sieci.

Kiedy emeryt może iść do banku.

Kredyt gotówkowy dla emeryta to nie lada wyzwanie dla samego banku. Przygotowanie takiej oferty musi mieć na celu nie tylko samą pomoc finansową. Trzeba również pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu dla placówki, banku. Z tego powodu w większości sytuacji potrzeba żyranta, czyli osoby trzeciej która podpisze się pod kredytem gotówkowym. Jeśli kredyt nie będzie spłacany lub dojdzie do sytuacji w której osoba zaciągająca kredyt umrze, żyrant będzie obciążony dalszym spłacaniem kredytu. Wiele ciekawostek internetowych głosi, że bank takowe kredyty uiszcza, zatem dalsza rodzina nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej. Osoby starsze bardzo często zabezpieczają swój kredyt hipoteką, a więc dziedzicząc mieszkanie, dziedziczący otrzymuje kredyt w pakiecie. Co jeśli nie zgłosi się do banku w celu spłacenia kolejnych rat? Bank zajmuje nieruchomość, nawet jeśli jest ona dużo mniejsza w wartości od samego mieszkania czy domu. Warto więc mieć to na uwadze ciesząc się z braku konsekwencji.

Pożyczka czy kredyt gotówkowy dla rencisty.

Kredyty gotówkowe nie zawsze są złe. Jednak w większości sytuacji senior skazany jest na pożyczkę. Czy na pewno? Getin Bank ma w swojej ofercie specjalny kredyt dla rencistów oraz emerytów, który udzielany jest do kwoty 150 000 złotych. Czas kredytowania wynosi od 3 do 96 miesięcy, a sam bank nie wymaga posiadania historii w Biurze Informacji Kredytowej. Z racji tego, że sam kredyt jest kredytem gotówkowym nie wymagane jest wskazywanie dokładnego celu kredytu co jest kolejnym plusem tego właśnie produktu finansowego. Bank wymaga od rencisty/emeryta posiadania polskiego obywatelstwa lub stałej karty pobytu. Bez takich dokumentów nie mamy co iść do banku. Minimalny dochód? Tutaj bank wziął pod uwagę jak najbardziej polskie realia. Aby wziąć kredyt gotówkowy dla rencisty, wystarczy zarabiać (otrzymywać) 550 złotych miesięcznie.

Kredyt gotówkowy nie zawsze musi kojarzyć się jedynie z młodymi osobami stojącymi po pieniądze na kolejne nowoczesne gadżety. Starsze osoby również mogą liczyć na nisko oprocentowany kredyt, zamiast drogiej i stresowej pożyczki, która jeszcze bardziej pogorszy sytuację finansową. Warto zatem śledzić nowinki w bankach oraz pytać o specjalne produkty dla seniorów. Nie trzeba zatem inwestować swojego czasu w poszukiwanie pożyczki za którą zapłacimy zdecydowanie więcej pieniędzy. Wszystko pozostaje zatem nisko oprocentowane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s