Rodzaje lokat bankowych

Osoby, które zastanawiają się nad inwestowaniem w lokaty bankowe zazwyczaj mają na myśli najbardziej klasyczne produkty tego typu. Tymczasem okazuje się, że rynek lokat jest zdecydowanie bardziej złożony niż mogłoby się nam to wydawać, a sam termin lokata terminowa wcale nie jest ścisły. Im lepiej poznamy rozwiązania, które kryją się pod tą zbiorczą nazwą, tym większa będzie nasza pewność, że zdecydowaliśmy się na inwestycję mądrą i rzeczywiście przemyślaną.

Lokaty standardowe

To, co zazwyczaj kojarzymy z lokatami terminowymi to przede wszystkim dobry procent, przenieś się tu – najtańszy kredyt gotówkowy, też może się przydać. Wybierają je zazwyczaj tradycjonaliści, którzy cenią sobie zysk bez ryzyka, niewątpliwym atutem lokaty standardowej jest zaś i to, że może przynosić zyski nawet wówczas, gdy zdecydujemy się na zainwestowanie niewielkiej kwoty, a do tego charakteryzuje się różnorodnością tak z uwagi na swoje oprocentowanie, jak i czas obowiązywania.

Nieco bardziej nowoczesną formą oszczędzania okazuje się być e-lokata. Również w jej przypadku możemy mówić o produkcie, który gwarantuje zysk bez ryzyka, jej założenie jest jednak możliwe jedynie wówczas, gdy korzystamy z możliwości bankowości elektronicznej. Co ciekawe, banki aktywnie wspierają e-lokaty, niejednokrotnie okazuje się więc, że ich oprocentowanie jest znacznie bardziej korzystne niż ma to miejsce w odniesieniu do lokat standardowych.

Mniej popularne lokaty standardowe

Niekiedy banki starają się jeszcze bardziej związać ze sobą dotychczasowych klientów, a projekt ten najłatwiej jest zrealizować wówczas, gdy można przekonać ich do korzystania z wielu produktów bankowych. Pomocna okazuje się w tym między innymi lokata dla właściciela innego konta bankowego proponowana osobom, które korzystają już z konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego. Zazwyczaj jest ona oprocentowana korzystniej niż inne propozycje o takim charakterze, cieszy się więc sporym powodzeniem.

 

Ciekawą propozycją okazuje się być również lokata rentierska stworzona z myślą o osobach, które decydują się zdeponować w banku naprawdę duży majątek. W tym przypadku odsetki nie podlegają kapitalizacji, a klient może korzystać z nich otrzymując je w postaci przelewu na konto lub wypłaty do rąk własnych. Warunki funkcjonowania takiej lokaty są zawsze negocjowane z jej właścicielem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s